• Index
  •  » Sprawy Klubowe
  •  » propozycja na statusy użytkowników, regulamin forum i inne działy

#1 08-12-2009 23:46:47

Maly

Klubowicz

4182315
Skąd: Jaworzno
Zarejestrowany: 08-12-2009
Posty: 48
Punktów :   -1 
Samochód: Opel kadett

propozycja na statusy użytkowników, regulamin forum i inne działy

Widzę że forum nabiera dopiero kolorów więc można by zacząć od ciekawej rzeczy, mianowicie statusów dla użytkowników tego forum

Widziałem że obecne statusy to Świeżak i Klubowicz...

Są na tym forum osoby mające w większości status klubowicza choć odkąd zalogowali się na forum nie napisali żadnego postu...


Wg mnie powinny być jakieś kryteria przyznawania statusów na forum... I teraz tak: od czego to miało by zależeć: os ilości napisanych postów czy od chęci bycia klubowiczem ??

Na pewno przydały by się też jakieś wymagania od każdej z osób, które powinien spełnić aby otrzymać dany status??




Na pewno przyda się tak ważna rzecz jak jakiś regulamin forum (co oczekujemy od kogoś i samych siebie aby panował jakiś porządek).

Można by tez napisać regulamin dział GIEŁDA (jak pisać ogłoszenie aby miało ręce i nogi) i np jakie są zasady kupowania żeby się nie okazało, że ktoś np wystawi żarówki diodowe i jeden przez drugiego będzie licytować, bo takie rzeczy robi się na allegro.




Na wielu forach jest też taki dział jak HUMOR. Można tam wrzucać np linki "wieś tuningu" odnoszące się do aukcji internetowych czy inne śmieszne ogłoszenia z internetu.


Ktoś może się wypowiedzieć w tym temacie??



Myślę, że najwięcej do powiedzenia mają tutaj osoby odpowiedzialne za forum, czyli obecnie tylko aRti

Można też nadać komuś jakieś większe uprawnienia do kierowania całym forum, coś jak moderator albo inna nazwa...

Offline

 

#2 08-12-2009 23:52:11

adi

Moderator

24887997
Skąd: Czeladź
Zarejestrowany: 29-11-2009
Posty: 82
Punktów :   
WWW

Re: propozycja na statusy użytkowników, regulamin forum i inne działy

nom calkiem ciekawa mysl

takze jestem za dzialem humor i wies tuningiem bo co ludzie potrafia zrobic z samochodami to juz przekracza ludzkie pojecie hehe )


http://img301.imageshack.us/img301/9517/stopka.jpg
                                        Wyjedź i oceń !!!

Offline

 

#3 09-12-2009 07:54:34

Lenny_White

Moderator

Skąd: Czeladź
Zarejestrowany: 04-12-2009
Posty: 110
Punktów :   

Re: propozycja na statusy użytkowników, regulamin forum i inne działy

Przyłączam się do propozycji Małego :-)

Offline

 

#4 09-12-2009 08:43:43

Evil

Klubowicz

4411368
Skąd: DąbrowA GórniczA
Zarejestrowany: 05-12-2009
Posty: 13
Punktów :   

Re: propozycja na statusy użytkowników, regulamin forum i inne działy

Bardzo fajny pomysl tylko kto ma na tyle czasu zeby to wszystko ogarnac i zrobic !? ale tak zeby mialo to rece i nogi ...


A Teraz My Jesteśmy tymi Przed Którymi Ostrzegali Nas Rodzice

Offline

 

#5 09-12-2009 10:07:12

 Bogas

BANAN

Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 08-12-2009
Posty: 265
Punktów :   
Samochód: Citroen C5
WWW

Re: propozycja na statusy użytkowników, regulamin forum i inne działy

No jo moga się zająć Humorem itp. ale ze sprawami technicznymi bydzie ciężko chyba że o elektryce bydymy godać


http://i32.tinypic.com/2qn0dnm.jpg

Offline

 

#6 09-12-2009 15:35:18

 aRti

Administrator

7420569
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 25-11-2009
Posty: 362
Punktów :   
Samochód: Fiat Siena 1.6 16V

Re: propozycja na statusy użytkowników, regulamin forum i inne działy

Pomysł jak najbardziej dobry, co do rang muszę to wszystko w jakiś sposób ogarnąć, bo na początku dawałem każdemu klubowicza, na pewno ci co nic nie piszą zostaną w najbliższym czasie zdegradowani, z dnia na dzien staram się wszystko krok po kroku robić, fakt na razie jestem odpowiedzialny za forum tylko ja bo tak na prawdę zaufanie mam do kilku osób od nas ale myśle że na pewno się to wszystko też zmieni po Spocie Niedzielnym, jeżeli chodzi o dział Humor nie ma sprawy powstanie, ale kilka będe musiał usunąc bo jak widzicie w kliku działach nic się nie dzieje. Czekam dalej na wasze propozycje bo aby tu życie tętniło oczywiście muszą się wszyscy udzielać co by chcieli a co im się nie podoba aha co do tych rang to myśle żeby poleciały propozycje też z waszej strony jakie zrobić bo tak jak Mały napisał jest na razie tylko Świeżak, Użytkownik i Klubowicz

//

Ok Statusy użytkowników w miarę uporządkowałem poleciało kilka degradacji, co do regulaminu później powalczę lub jutro bo puki co jestem po pracy i nie mam weny twórczej, Mały więc jak pojawisz się na spocie ? Chętnie bym cię poznał


aRti & Kasiunia
Grupa-Śląsk
Palio Siena Albea
Uno Klub Polska
Polska Jazda

Offline

 

#7 09-12-2009 16:04:32

Maly

Klubowicz

4182315
Skąd: Jaworzno
Zarejestrowany: 08-12-2009
Posty: 48
Punktów :   -1 
Samochód: Opel kadett

Re: propozycja na statusy użytkowników, regulamin forum i inne działy

aRti napisał:

zaufanie mam do kilku osób od nas ale myśle że na pewno się to wszystko też zmieni po Spocie Niedzielnym

no tutaj jak mówiłem mnie nie będzie więc nie będzie możliwości poznania mnie osobiście

aRti napisał:

jeżeli chodzi o dział Humor nie ma sprawy powstanie, ale kilka będe musiał usunąc bo jak widzicie w kliku działach nic się nie dzieje

ja jestem za usunięciem działu CB-Radio, GPS, GSM, natomiast dział Zaprzyjaźnione Serwisy przeniósł do Witamy na forum

aRti napisał:

co by chcieli a co im się nie podoba

ja bym zmienił jeszcze w podglądzie danych użytkownika i dodał takie coś jak czas spędzony na forum. Nie jednokrotnie może to pomóc np jeśli toczy się ważna dyskusja a ktoś się w niej nie udziela. Tak będzie widać kiedy i jak długo był na forum

aRti napisał:

aha co do tych rang to myśle żeby poleciały propozycje też z waszej strony jakie zrobić bo tak jak Mały napisał jest na razie tylko Świeżak, Użytkownik i Klubowicz

podstawowe propozycje ode mnie to użytkownik lub user, klubowicz, moderator i administrator.


Jeszcze jedna kwesta ode mnie... Wiadomo są ludzie i ludzie Można by wprowadzić coś jak ostrzeżenia za jakieś wybryki... Ktoś kogoś zwyzywa publicznie to dostaje ostrzeżenie na opamiętanie się, jeśli nie pomaga to kolejne (tak naprawdę nie wiem ile ) aż w końcu będzie miał spokój od forum np na tydzień albo ostatecznie się usunie jego konto.



Co do regulaminu to może każdy wypisze jakieś swoje propozycje a później wspólnie je będziemy analizować i coś z tego oficjalnie powstanie

Offline

 

#8 09-12-2009 16:29:14

 aRti

Administrator

7420569
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 25-11-2009
Posty: 362
Punktów :   
Samochód: Fiat Siena 1.6 16V

Re: propozycja na statusy użytkowników, regulamin forum i inne działy

Szkoda że nie będzie Ciebie na Spocie no ale trudno, jeszcze na pewno się poznamy Jeżeli chodzi o dział CB Radio, GPS, GSM to między innymi to miałem na myśli w wcześniejszym poście że zostanie kilka działów usuniętych, znów Dział Zaprzyjaźnione Serwisy na razie zostanie bez zmian, następna rzecz to twój pomysł na dodanie kto ile czasu był na forum, niestety ale tutaj nie da się tak niestety chyba zrobić, a z drugiej strony moim zdaniem to jest zbędne, jeżeli o chodzi o propozycje Rang to właśnie na razie są Administrator czyli Ja, Moderatorów na razie nie ma ale to się zmieni w najbliższym czasie, Użytkownicy Są i Klubowicz również Jest, co do rangi Klubowicz w regulaminie jak napisze będzie pewne Kryterium, ale to również muszę na spokojnie napisać, Teraz kolejny twój pomysł ostrzeżenia hmm spotkałem się już z tym na innych forach i powiem ci że fajna sprawa i to też na pewno wprowadzi się, więc chyba ci na wszystko odpowiedziałem więc tradycyjnie Pozdrawiam


aRti & Kasiunia
Grupa-Śląsk
Palio Siena Albea
Uno Klub Polska
Polska Jazda

Offline

 

#9 09-12-2009 17:04:32

Maly

Klubowicz

4182315
Skąd: Jaworzno
Zarejestrowany: 08-12-2009
Posty: 48
Punktów :   -1 
Samochód: Opel kadett

Re: propozycja na statusy użytkowników, regulamin forum i inne działy

aRti widziałem że dodałeś w dziale giełda zasady wystawiania ogłoszeń.

Zmieniłbym trochę pkt 4:
4. Oszustów nie tolerujemy każda próba będzie Zgłaszana na Policje oraz będzie to równo znaczne z Zbanowaniem danego UŻYTKOWNIKA.

Wiadomo, że na policje nie zgłosisz np dywaników samochodowych za 30 zł bo nawet zgłoszenia nie przyjmą. Ja bym napisał coś w stylu.

Oszustów nie tolerujemy a każda próba złamania regulaminu tego działu będzie wiązała się z dalszymi konsekwencjami.
Nie można też zbanować kogoś za to, że np nie mógł wstawić zdjęcia albo że coś się dzieje z serwerem na który wrzucił zdjęcia i ich nie widać. Wtedy powinien otrzymać za takie coś ostrzeżenie pod nickiem


Jeszcze bym dodał punkt o rezerwacji danego przedmiotu. Wiadomo że każdy potrzebuje chwilę na zastanowienie się lub konsultację z inną osobą. Rezerwacja powinna trwać np 24 godziny od napisania postu. Jeśli w tym czasie kupujący się nie określi, to prawo zakupu będzie miała kolejna rezerwująca osoba


tak mi się to widzi na chwilę obecną

Ostatnio edytowany przez Mały (09-12-2009 17:05:21)

Offline

 

#10 10-12-2009 17:21:53

 aRti

Administrator

7420569
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 25-11-2009
Posty: 362
Punktów :   
Samochód: Fiat Siena 1.6 16V

Re: propozycja na statusy użytkowników, regulamin forum i inne działy

Więc tak punkt 4 został zmodyfikowany, druga sprawa: Tam nic nie pisze o Banowaniu ludzi za nie umieszczenie zdjęcia lub złe napisanie posta, tylko tam wyraźnie pisze że Będą banowani OSZUŚCI, bo takich nie tolerujemy i nie będziemy tolerować, więc czemu ma przebywać na Forum ?
Jeżeli chodzi o Rezerwacje przedmiotu, to myślę że to jest zbędne, bo tylko wprowadzi zamieszanie i kutnie, to już jest indywidualna sprawa sprzedającego, czy ci przetrzyma towar, czy będzie chciał szybko sprzedać. Myślę że już wszystko Jasne Pozdrawiam


aRti & Kasiunia
Grupa-Śląsk
Palio Siena Albea
Uno Klub Polska
Polska Jazda

Offline

 

#11 10-12-2009 18:48:07

 Bogas

BANAN

Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 08-12-2009
Posty: 265
Punktów :   
Samochód: Citroen C5
WWW

Re: propozycja na statusy użytkowników, regulamin forum i inne działy

aRti   Widza żeś z regulaminem poszedł jak przecinak


http://i32.tinypic.com/2qn0dnm.jpg

Offline

 

#12 10-12-2009 18:53:09

 aRti

Administrator

7420569
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 25-11-2009
Posty: 362
Punktów :   
Samochód: Fiat Siena 1.6 16V

Re: propozycja na statusy użytkowników, regulamin forum i inne działy

Tak mam nadzieje że wszystko jest zrozumiałe zawsze ewentualnie można zrobić jakieś poprawki ale myślę że chyba wszystko uwzględniłem w Regulaminie


aRti & Kasiunia
Grupa-Śląsk
Palio Siena Albea
Uno Klub Polska
Polska Jazda

Offline

 

#13 10-12-2009 18:56:32

Przem@s

Klubowicz

2939253
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 10-12-2009
Posty: 97
Punktów :   

Re: propozycja na statusy użytkowników, regulamin forum i inne działy

Mały napisał:

Widzę że forum nabiera dopiero kolorów więc można by zacząć od ciekawej rzeczy, mianowicie statusów dla użytkowników tego forum

Widziałem że obecne statusy to Świeżak i Klubowicz...
Są na tym forum osoby mające w większości status klubowicza choć odkąd zalogowali się na forum nie napisali żadnego postu...
Wg mnie powinny być jakieś kryteria przyznawania statusów na forum... I teraz tak: od czego to miało by zależeć: os ilości napisanych postów czy od chęci bycia klubowiczem ??
Na pewno przydały by się też jakieś wymagania od każdej z osób, które powinien spełnić aby otrzymać dany status??
Na pewno przyda się tak ważna rzecz jak jakiś regulamin forum (co oczekujemy od kogoś i samych siebie aby panował jakiś porządek).
Można by tez napisać regulamin dział GIEŁDA (jak pisać ogłoszenie aby miało ręce i nogi) i np jakie są zasady kupowania żeby się nie okazało, że ktoś np wystawi żarówki diodowe i jeden przez drugiego będzie licytować, bo takie rzeczy robi się na allegro.
Na wielu forach jest też taki dział jak HUMOR. Można tam wrzucać np linki "wieś tuningu" odnoszące się do aukcji internetowych czy inne śmieszne ogłoszenia z internetu.

Ktoś może się wypowiedzieć w tym temacie??
Myślę, że najwięcej do powiedzenia mają tutaj osoby odpowiedzialne za forum, czyli obecnie tylko aRti
Można też zadać komuś jakieś większe uprawnienia do kierowania całym forum, coś jak moderator albo inna nazwa...

Zgadzam się w 100% z Tobą.
Bardzo trafne i cenne informacje.
Pozdrawiam


Seat Ibiza 1,4 Klub Seat Ibiza Polska, a jak nie jeżdżę samochodem to gram w Worl Of Warcraft - FOR THE HORDE

Offline

 

#14 10-12-2009 18:58:58

Maly

Klubowicz

4182315
Skąd: Jaworzno
Zarejestrowany: 08-12-2009
Posty: 48
Punktów :   -1 
Samochód: Opel kadett

Re: propozycja na statusy użytkowników, regulamin forum i inne działy

Na początek taki regulamin może być

Offline

 

#15 10-12-2009 19:10:09

 aRti

Administrator

7420569
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 25-11-2009
Posty: 362
Punktów :   
Samochód: Fiat Siena 1.6 16V

Re: propozycja na statusy użytkowników, regulamin forum i inne działy

Mały napisał:

Na początek taki regulamin może być

Tak jak napisałem z biegiem czasu będą wprowadzane zmiany


aRti & Kasiunia
Grupa-Śląsk
Palio Siena Albea
Uno Klub Polska
Polska Jazda

Offline

 
  • Index
  •  » Sprawy Klubowe
  •  » propozycja na statusy użytkowników, regulamin forum i inne działy

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl