#1 04-12-2009 20:52:30

Lenny_White

Moderator

Skąd: Czeladź
Zarejestrowany: 04-12-2009
Posty: 110
Punktów :   

Citroen Xantia 1.8 16V

pojemność silnika      1762 cm3
typ silnika     wielopunktowy wtrysk
moc silnika     110 KM przy 5500 obr/min
montaż silnika     z przodu, poprzecznie
rodzaj wałka rozrządu     DOHC
cylindry     rzędowy
liczba cylindrów     4
stopień sprężania     10.4
liczba zaworów na cylinder     4
Osiągi
prędkość maksymalna
skrzynia manualna     194 km/h
przyspieszenie do 100 km/h
skrzynia manualna     10.8s
maks. moment obrotowy     155 Nm
pojemność baku     65 l
Zużycie paliwa:
średnie
skrzynia manualna     7.9 l/100km
miasto                      8,5 l/100km


w trasie                    6,8 l/100km

Układ napędowy:
napęd     na przednią oś
liczba biegów     5
hamulce przednie     tarczowe wentylowane
hamulce tylne     tarczowe
Pozostałe
masa:
skrzynia manualna     1234 kg
dopuszczalna masa
skrzynia manualna     1825 kg

opony     185/65 R14

Ostatnio edytowany przez Lenny_White (04-12-2009 20:58:55)

Offline

 

#2 05-12-2009 08:15:44

 aRti

Administrator

7420569
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 25-11-2009
Posty: 362
Punktów :   
Samochód: Fiat Siena 1.6 16V

Re: Citroen Xantia 1.8 16V

Cytryna Ładniutka i widzę że ją pieścisz bo zadbana byle tak dalej


aRti & Kasiunia
Grupa-Śląsk
Palio Siena Albea
Uno Klub Polska
Polska Jazda

Offline

 

#3 05-12-2009 09:33:48

Lenny_White

Moderator

Skąd: Czeladź
Zarejestrowany: 04-12-2009
Posty: 110
Punktów :   

Re: Citroen Xantia 1.8 16V

No...to moje hydropneumatyczne oczko w głowie :-) Czasami wydaje mi się, że mam świra na punkcie tego Citroena

Offline

 

#4 05-12-2009 09:52:45

 aRti

Administrator

7420569
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 25-11-2009
Posty: 362
Punktów :   
Samochód: Fiat Siena 1.6 16V

Re: Citroen Xantia 1.8 16V

To podobnie ja podchodze do swojej perły tylko jeszcze musze kilka poprawek blacharskich zrobić


aRti & Kasiunia
Grupa-Śląsk
Palio Siena Albea
Uno Klub Polska
Polska Jazda

Offline

 

#5 05-12-2009 11:21:20

Lenny_White

Moderator

Skąd: Czeladź
Zarejestrowany: 04-12-2009
Posty: 110
Punktów :   

Re: Citroen Xantia 1.8 16V

Ja na szczęście nie mam problemów z blachą...ocynk z dwóch stron:-) autko jest bezwypadkowe, więc żadna ruda bestia go nie bierze;-)

Offline

 

#6 05-12-2009 15:22:46

adi

Moderator

24887997
Skąd: Czeladź
Zarejestrowany: 29-11-2009
Posty: 82
Punktów :   
WWW

Re: Citroen Xantia 1.8 16V

osobiscie powiem ze czasami mi sie tez wydaje ze mam swira na punkcie mojego VW bo nawed w trasie czy to jak bo myje to mowie do niego hehehe


http://img301.imageshack.us/img301/9517/stopka.jpg
                                        Wyjedź i oceń !!!

Offline

 

#7 05-12-2009 16:08:18

 aRti

Administrator

7420569
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 25-11-2009
Posty: 362
Punktów :   
Samochód: Fiat Siena 1.6 16V

Re: Citroen Xantia 1.8 16V

bo my kochamy swoje maleństwa i jestesmy zryci w pozytywnym znaczeniu słowa ale na tym polega Życie jedni kochają zbierać znaczki inny grać w bierki a my po prostu samochody


aRti & Kasiunia
Grupa-Śląsk
Palio Siena Albea
Uno Klub Polska
Polska Jazda

Offline

 

#8 07-12-2009 21:58:04

pablo170

Klubowicz

Skąd: Brzeszcze lub czasami Katowice
Zarejestrowany: 07-12-2009
Posty: 93
Punktów :   

Re: Citroen Xantia 1.8 16V

cytrynka nawet, nawet kiedyś nawet chciałem takiego ( pneumatyk ) ale jak czytałem o ich problemach i kosztach napraw tak zrezygnowałem z  francuzów. Zresztą wiem ile kosztowały części do 206 jak kiedyś serwisowałem znajomemu przez 2 lata. On za łozyska dawał 150 zł/szt ja 55zł/szt. (wtedy jeszcze punto miałem ) choć prawie takie same były

Offline

 

#9 08-12-2009 07:06:36

Lenny_White

Moderator

Skąd: Czeladź
Zarejestrowany: 04-12-2009
Posty: 110
Punktów :   

Re: Citroen Xantia 1.8 16V

Prawie stanowi wielką różnicę.. Serwisowanie  Hydropneumatyki kosztuje mniej niż zwykłego zawieszenia. Jeśli chodzi o problemy, to nie ma ŻADNYCH problemów jeśli autko serwisuje się u fachowca anie u Pana Henia za rogiem

Offline

 

#10 08-12-2009 12:59:40

pablo170

Klubowicz

Skąd: Brzeszcze lub czasami Katowice
Zarejestrowany: 07-12-2009
Posty: 93
Punktów :   

Re: Citroen Xantia 1.8 16V

Tak tylko czasami ten pan Henio jest 100 razy lepszy niż te warsztaty. O ile pan Henio robi to z pasji, a nie potrzeby alkoholu.
Ja zraziłem się do warsztatów. Zawsze wychodziłem z założenia, że to są też ludzie i jakoś muszą zarabiać więc początkowo dawałem auto na serwisy ( pomimo że zrobiłbym to sam )I teraz podam Ci 3 przykłady. Wstawiam auto na wymiane sprzęgła i linki ręcznego. Auto stoi prawie tydzień, odbieram no niby cycuś. Po tygodniu linka zatarta bo ruszyć się nieda, a sprzęgło czuć w powietrzu ( bez szaleństw, normalna jazda) Się wkur.... i rozebrałem linke i wymontowałem skrzynie. Diagnoza: linka tylko zalana jakimś g.... by ją nasmarować, a sprzęgło jak było stare tak jest. tylko linke podkręcili.
Dwa. Jade autem na vag, chce zdiagnozować usterke bo mi TDI zamula. Mówie gosciowi, że chce diagnostyke silnika zrobić. Koleś jak najęty pyta co się dzieje. Mówie, że będe wiedział jak mi vaga podepnie. Po czym stwierdził, że tak na miejscu się nieda auto trzeba zostawić i on sprawdzi co jest i naprawi. To mu powiedziałem, że frajera to sobie w domu niech szuka. Bo ja chce tylko wiedzieć jaki jest kod usterki i sam sobie to naprawie. Po czym wsiadłem w auto i bajo gamoniu. myślał flet, że młokosa spotkał i kase zedre. I trzeci przypadek. Zaprzyjaźniony warsztat ja mam 90minut do wyjazdu na wczasy, a tu pada mi wentylator na chlodnicy. szittt ładnie ubrany w trakcie ostatnich przygotowań, a tu taki pech. no to gnam 3 domy dalej pytam czy mi wymieni caly wentylator ( częsci mam ponieważ na placu stoją mi 2 GTI na części.... handel ) i za ile bo zaraz musze wyjechać. koleś zaczyna, no że nie bardzo dziś ( choć roboty w tygodniu tam ma tyle co ja bym w jeden dzień ogarnął ) bo to dużo roboty z 2 godziny to potrwa no i gdzieś z 200zł by to kosztowało.   Normalnie szczena mi opadła, oczy takie OO no to nara. Mówie mojej Ty kończ pakowanie ja auto rozkręcam. 4 klinki, 7 śrub i jedna opaska, po 45minutach auto było poskładane, 200 zł w kieszeni. No i musiałem poszedłem do goscie i mu powiedziałem, że musi się od mistrza uczyć 45 minut roboty i żadnej jebaki nie było. Kolo szczena w dół i ................... teraz jesteśmy KUMPLE vag itp to bez kolejki mi robi za psi pieniądź. Ale ja już auta do mechaniora nie oddaje, poprostu bawią mnie ich tłumaczenia ( a ja głupiego udaje, że niby pojęcia niemam ), wyceny itp.

Offline

 

#11 08-12-2009 13:30:48

Lenny_White

Moderator

Skąd: Czeladź
Zarejestrowany: 04-12-2009
Posty: 110
Punktów :   

Re: Citroen Xantia 1.8 16V

pablo170 napisał:

Tak tylko czasami ten pan Henio jest 100 razy lepszy niż te warsztaty. O ile pan Henio robi to z pasji, a nie potrzeby alkoholu.
Ja zraziłem się do warsztatów. Zawsze wychodziłem z założenia, że to są też ludzie i jakoś muszą zarabiać więc początkowo dawałem auto na serwisy ( pomimo że zrobiłbym to sam )I teraz podam Ci 3 przykłady. Wstawiam auto na wymiane sprzęgła i linki ręcznego. Auto stoi prawie tydzień, odbieram no niby cycuś. Po tygodniu linka zatarta bo ruszyć się nieda, a sprzęgło czuć w powietrzu ( bez szaleństw, normalna jazda) Się wkur.... i rozebrałem linke i wymontowałem skrzynie. Diagnoza: linka tylko zalana jakimś g.... by ją nasmarować, a sprzęgło jak było stare tak jest. tylko linke podkręcili.
Dwa. Jade autem na vag, chce zdiagnozować usterke bo mi TDI zamula. Mówie gosciowi, że chce diagnostyke silnika zrobić. Koleś jak najęty pyta co się dzieje. Mówie, że będe wiedział jak mi vaga podepnie. Po czym stwierdził, że tak na miejscu się nieda auto trzeba zostawić i on sprawdzi co jest i naprawi. To mu powiedziałem, że frajera to sobie w domu niech szuka. Bo ja chce tylko wiedzieć jaki jest kod usterki i sam sobie to naprawie. Po czym wsiadłem w auto i bajo gamoniu. myślał flet, że młokosa spotkał i kase zedre. I trzeci przypadek. Zaprzyjaźniony warsztat ja mam 90minut do wyjazdu na wczasy, a tu pada mi wentylator na chlodnicy. szittt ładnie ubrany w trakcie ostatnich przygotowań, a tu taki pech. no to gnam 3 domy dalej pytam czy mi wymieni caly wentylator ( częsci mam ponieważ na placu stoją mi 2 GTI na części.... handel ) i za ile bo zaraz musze wyjechać. koleś zaczyna, no że nie bardzo dziś ( choć roboty w tygodniu tam ma tyle co ja bym w jeden dzień ogarnął ) bo to dużo roboty z 2 godziny to potrwa no i gdzieś z 200zł by to kosztowało.   Normalnie szczena mi opadła, oczy takie OO no to nara. Mówie mojej Ty kończ pakowanie ja auto rozkręcam. 4 klinki, 7 śrub i jedna opaska, po 45minutach auto było poskładane, 200 zł w kieszeni. No i musiałem poszedłem do goscie i mu powiedziałem, że musi się od mistrza uczyć 45 minut roboty i żadnej jebaki nie było. Kolo szczena w dół i ................... teraz jesteśmy KUMPLE vag itp to bez kolejki mi robi za psi pieniądź. Ale ja już auta do mechaniora nie oddaje, poprostu bawią mnie ich tłumaczenia ( a ja głupiego udaje, że niby pojęcia niemam ), wyceny itp.

Ja nie mówię o serwisach tylko o ludziach którzy są pasjonatami...i mają odpowiednie narzędzia. Uwierz mi, że w Xantii niewiele da się zrobić bez specjalistycznych narzędzi. Nawet głupich klocków hamulcowych sam nie wymienisz bo tłoczka wcisnąć się nie da bez odpowiedniego narzędzia. Ja swoją Xantię serwisuję u trzech mechaników, bo każdy jest fachowcem od czego innego..i jeżdżę bezawaryjnie. A mówiąc o Panu Heniu miałem na myśli pseudomechaników którym wydaje się, że wszystkie auta są jednakowe...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plOprogramowanie stomatologiczne System wentylacyjny